kosci.edu.pl - wszystko o grze w kości!

Zasady gry w kości


W tym rozdziale zostaną przedstawione podstawowe zasady gry w kości. Pozwolą one na zapoznanie się z podstawową terminologią oraz warunkami uczestnictwa.

Pierwszym i podstawowym warunkiem przystąpienia do gry jest posiadanie żetonów. Są one przepustką do stołu. Tylko gracz posiadający żetony może rzucać kośćmi. Jeżeli suma kostek w pierwszym rzucie wynosi 7 lub 11 zakład jest wygrany. Zakład zawierany przed rzutem wstępnym nazywany jest "pass line bet". Jeżeli suma oczek wyniesie 2,3 lub 12 zakład automatycznie jest przegrany. W sytuacji gdy suma oczek wynosi 4,5,6,8 lub 10 pada tak zwana liczba bazowa. W tym momencie gracz rzuca kośćmi aż do momentu kiedy suma oczek będzie równa liczbie bazowej. W przypadku gdy gracz wyrzuci 7 oczek przegrywa. Zarówno po jednym jak i drugim zagraniu runda jest zakończona. Gracze muszą czekać aż wypadnie 7 lub liczba oczek równa sumie bazowej. W kasynowej historii znane są przypadki, że ani jedno ani drugie nie wypadało przez kilka godzin. Jeżeli, któryś z graczy zdecyduje się na opuszczenie stołu przed rozstrzygnięciem rundy automatycznie przegrywa a jego żetony przechodzą na rzecz kasyna.

Rzut kośćmi może zostać unieważniony jeżeli nie zostaną zachowane ściśle przestrzegane procedury. Dobre kasyna nie pozwalają sobie na żadne wyjątki czy odstępstwa od tych reguł. Oto lista obowiązujących zasad:

WH Davies